O TERAPII
   Z psychoterapii warto skorzystać zawsze wtedy, kiedy czujemy, że doświadczane przez nas trudności życiowe przerastają nas i nie jesteśmy w stanie sami sobie z nimi poradzić. Nasze własne sposoby i rozwiązania stają się nieskuteczne, a nawet same mogą być źródłem problemów. Nasze najbliższe otoczenie też nie potrafi nas wspomóc.
   Psychoterapia to wyjątkowy rodzaj leczenia oparty na rozmowie. Specyficzna dla psychoterapii jest nie tylko treść tej rozmowy, ale i forma. Psychoterapię prowadzić mogą osoby, które ukończyły nie tylko studia psychologiczne, ale również co najmniej czteroletnie szkolenie z zakresu psychoterapii w wybranym nurcie psychoterapeutycznym.

   W swojej pracy bazuję na nurcie systemowym. Posługuję się pytaniami terapeutycznymi, metaforami, przestrzenią i innymi kreatywnymi środkami wyrazu, aby zaprosić Klienta do przyjrzenia się z różnych perspektyw sytuacji problemowej.Zapraszam Klienta do spojrzenia na siebie szerzej - w  systemach  i relacjach w których funkcjonuje– rodzina, znajomi, współpracownicy.  Ma to sprzyjać poszukaniu rozwiązania problemu z którym Klient się zgłosił, rozwojowi, dokonywaniu zmiany, która będzie dla niego użyteczna, zdejmie z niego cierpienie, doda mu poczucie wpływu na siebie i swoje życie. Pozwoli mu to podążać dalej w poczuciu lepszej jakości życia. W pracy terapeutycznej staram się nie oceniać Klienta, koncentruję się na jego zasobach, mocnych stronach, poszukuję źródeł jego siły i pomagam mu jej użyć.

   Terapia systemowa, niekiedy utożsamiana z terapią rodzinną, ma zastosowanie nie tylko na tym gruncie. Jest z powodzeniem stosowana w terapii indywidualnej, terapii par czy grupowej.

   Jest to z założenia terapia krótkoterminowa. Przy uwzględnieniu specyfiki problemu dąży się, aby liczba spotkań była ograniczona do minimum. Klient sam ma poczuć sprawstwo i moc rozwiązania problemu. Sesje terapeutyczne odbywają się w gabinecie terapeutycznym, średnio raz na 1–3 tygodnie.
 

Gabinet: 64-100 Leszno, ul. Stanisława Żółkiewskiego 2, tel. 607 254 099
Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.